Žulová pracovní deska v kuchyni

Žulové desky

Jednou z vlastností, která je od kuchyňských desek bezpodmínečně vyžadována je její odolnost. A přesně to splňují na 100% právě žulové desky. Pokud máte rádi přírodní kámen a můžete si dovolit sáhnout hlouběji do kapsy, pak rozhodně volte žulovou desku!

Žula - luxus a elegance

Žula neboli granit je hlubinná vyvřelá hornina s hrubozrnnou strukturou. Její textura je neuspořádaná a barevný dekor může dosahovat řady zajímavých odstínů.

Žulové desky

jsou proto nejen velmi odolné, ale také na první pohled atraktivní a osobité. Povrchové opracování může být lesklé, matné nebo zdrsněné. Každá z těchto úprav má něco do sebe. Zatímco lesklé žulové desky působí luxusním dojmem, matná žula je velmi praktická na údržbu a zdrsněná je zase příjemná na omak.

Žulová deska nemusí být chladná

Žulové kuchyňské desky jsou, jako každý kámen, na dotek chladné (zejména ty leštěné). Pokud ovšem její povrch zdrsníte, je náhle veškerý chlad pryč. Při dotyku je totiž styčná plocha redukována a kámen vám tak neodebere téměř žádné tělesné teplo. Na pohled jsou přitom všechny typy elegantní, stačí si jen vybrat.

Žulové desky jsou nezničitelné

Žula je nejodolnějším přírodním kamenem, který se na výrobu kuchyňských desek využívá. Zatímco mramorové desky mají tvrdost stupně číslo tři, žulové desky se na stupnici tvrdosti vyšplhají až na sedmou příčku. A tento rozdíl je patřičně znát! Na kuchyňské desce ze žuly můžete bez obav krájet bez použití prkénka nebo naklepávat maso. Vysoká pevnost a odolnost vůči otěru zaručují, že žulové desky snesou po této stránce opravdové extrémy. Žula také odolává veškerým běžně používaným chemikáliím, takže rozlité víno nebo borůvkový kompot nepředstavují žádné riziko. A údržba? Stačí setřít mokrým hadříkem a je hotovo.

Cena žulové desky

Za skvělé vlastnosti, exkluzivní vzhled a vysokou odolnost si oproti jiným přírodním materiálům budete muset výrazně připlatit. Cena základního kamene se může pohybovat někde mezi 5000 až 8000 Kč za běžný metr, ale záleží na výrobci a druhu kamene. Exotičtější žulové desky mohou vyjít ve stejné výměře i několikanásobně více.

Dalším nákladem jsou pak úpravy jakými jsou tvarování hran, vyříznutí otvoru pro dřez či vodovodní baterii atd. Není proto výjimkou, že

cena kvalitní žulové desky

s větší plochou (pokrývající třeba i kuchyňský ostrůvek) může přesáhnout i 100 000 Kč. Za tuto cenu však získáte exkluzivní dominantu kuchyňské linky, s prakticky neomezenou životností.
NAVŠTIVTE TAKÉ
StejkyBejky.cz