Lamino desky v kuchyni - LTD

Lamino deska

Co si pod pojmem "lamino deska" máme představit? Nehledejme za tím nic světoborného. Lamino deska je v podstatě materiál, jehož základem je dřevotříska. Ta však sama o sobě není příliš odolná a tak se na povrch aplikuje právě "lamino". Znamená to, že je po obou stranách nanesena ve vrstvách melaminová pryskyřice a dekorační papír.

Pokud si přejete z lamina také pracovní desku, není nic snadnějšího, než při výrobě přidat ještě horní vrstvu z vysokotlakého laminátu (HPL) a vše hezky zalisovat. Výsledkem je odolná lamino deska, která ve svých vlastnostech v mnohém předčí přírodní materiály, a to vše za zlomek ceny.

Údržba nemůže být snadnější

Lamino deska (jinak také LTD deska) je k dostání v řadě různých dekorů a věřte, že u opravdu kvalitního lamina musíte povrch pečlivě prozkoumat, abyste uvěřili, že nejde o reálný kus dřeva nebo třeba přírodní kámen. Narozdíl od originálu je ale povrchově odolnější a nevyžaduje žádnou složitou údržbu. Lamino deska nepotřebuje pravidelně olejovat, jako některé dřevěné desky a ani impregnace, kterou známe například u pracovních desek z mramoru, není zapotřebí. Stačí ji jen setřít vlhkým hadrem a je to.

Lamino deska je stále jako nová

Zejména u nábytku v kuchyni, kde je zapotřebí užitné plochy dobře chránit, má lamino deska nezastupitelné místo. Samozřejmě si můžete pořídit kuchyňskou linku z masivu a bude vás hřát pocit, že doma máte opravdový kousek přírody. U dřevěných pracovních desek se ale ani přes pravidelnou údržbu časem nevyhnete charakteristické patině, kterou ovšem někteří nepovažují za vadu na kráse. Opotřebení je totiž známkou toho, že se kuchyně využívá. Pokud však chcete mít pracovní plochu stále jako novou, lamino deska je pro vás to pravé.

Použití lamino desek je univerzální

Z laminovaného materiálu se pochopitelně nevyrábí jen pracovní plochy do kuchyňských linek, ale také celé korpusy kuchyní, dvířka, šuplíky a nábytek vůbec. Zde již sice není kladen tak velký důraz na mechanickou, tepelnou či chemickou odolnost jako u kuchyňských desek, ale vzhledem k tomu, že

lamino deska je na výrobu relativně levná

, používá se napříč celým nábytkářským sortimentem. A pokud byste zvažovali co dát za kuchyňskou linku, pak věřte, že právě lamino deska je přesně to co potřebujete. Můžete ji totiž mít ve stejném dekoru jako kuchyňskou desku a přitom odolnost vůči vodě a teplu máte zaručenou.

Dýha jako alternativa k masivu

O něco méně odolná na povrchu něž lamino deska je deska dýhová, jinak také DTD. Ta se vyrábí tak, že se na dřevotřísku nalepí tenká vrstva dřevěné dýhy. Materiál působí naprosto přirozeně, avšak je třeba o něj pečovat obdobně jako o reálné dřevo. Koneckonců dýha je opravdové dřevo! A to je její výhodou i nevýhodou zároveň.

MDF - moderní lamino deska

Lamino deska nemusí mít jen dřevotřískové jádro. Moderní kuchyňské desky se již nezřídka vyrábějí z tzv. MDF. Tyto dřevovláknité desky jsou lepené za vysokého tlaku a teplot, čímž získávají vysokou mechanickou odolnost.

MDF lamino deska

se tak svojí pevností vyrovná přírodnímu materiálu a povrch je skvěle chráněn laminem s libovolným dekorem. Stačí si jen vybrat z širokého nabídky ve vzorníku lamino desek.
NAVŠTIVTE TAKÉ
StejkyBejky.cz