Nerezová pracovní deska v kuchyni

Nerezová kuchyňská deska

Profíci milují pracovní desky z nerezu

Nerezová kuchyňská deska

působí velmi profesionálním dojmem a zejména do industriálního designu výborně zapadne. Ovšem nejen tam. Klasické kuchyně s tmavými dekory kuchyňské linky jsou pro ni rovněž jako stvořené.

Nerezový plech je sice na dotyk chladný a práce na něm je poněkud hlučnější, zato je ale velmi odolný a snese téměř vše. Ne nadarmo se používá v profesionálních kuchyních všech velkých restaurací a hotelů. Nerezová kuchyňská deska si totiž výborně poradí s teplem, takže odložit si na ně rozpálenou pánev není žádný problém.

Nezničitelná kuchyňská deska

Nerez je téměř nezničitelný a tak na něm můžete klidně i krouhat, krájet, prostě co vás napadne. A že se povrch časem pokryje nějakým tím šrámem? Kdo by v profesionální kuchyni hleděl na takové detaily? U nerezové pracovní desky se s tím přímo počítá. Patina ji nijak neuškodí, naopak. Je jen vizitkou dobrého kuchaře.

Nerezové desky mají i své slabiny

Často zmiňovanou

nevýhodou kuchyňských desek

z nerezu je fakt, že každá šmouha, otisk prstu či kapka vody je na nerezové desce vidět. Pomoc je vždy jednoduchá, stačí vše otřít hadříkem a je to pryč. Počítejte však s tím, že pokud jste na úklid pinklich, pak nerezová kuchyňská deska si o přeleštění bude říkat mnohem častěji než třeba kuchyňská deska z laminátu či přírodního kamene.

Nerezová kuchyňská deska - cena

Za nevýhodu lze považovat i dosti vysokou pořizovací cenu. Nerezová kuchyňská deska vás totiž může vyjít i na 20.000 Kč za běžný metr. Samozřejmě záleží na mnoha faktorech, jakými jsou tloušťka nerezového plechu, povrchová úprava atd. Nicméně bereme to tak, že pokud si již někdo pořizuje pracovní desku z nerezu, není to jen tzv. "na pohled". Na profesionálním povrchu prostě nelze šetřit.
NAVŠTIVTE TAKÉ
StejkyBejky.cz