Keramická pracovní deska v kuchyni

Keramická pracovní deska

Keramické desky jsou elegantní a odolné

Keramické pracovní desky jsou v kuchyních stále oblíbenější volbou. Jejich výhody spočívají v odolnosti, snadné údržbě a estetickém vzhledu. Keramické desky jsou vyrobeny z jemně mletých hliněných materiálů, křemene, živce a porcelánové hlíny. Jsou stlačeny pod velkým tlakem a vypalovány při vysokých teplotách až do 1200 stupňů. Díky tomuto složitému procesu mají keramické desky vysokou tvrdost a jsou stabilní a odolné.

Výhody keramických desek

Keramické pracovní desky

mají několik výhod oproti ostatním materiálům. Především jsou odolné vůči mechanickému poškození a chemikáliím. Narozdíl od kamenných pracovních desek je keramický povrch absolutně nenasákavý a snadno se udržuje. Je také velmi odolný vůči teplu. Horké nádobí čí rozpálená pánev, to není nic, co by mu ublížilo. Díky těmto vlastnostem mají keramické pracovní desky velmi dlouhou životnost, a to i při intenzivním používání.

Vybírejte z mnoha dekorů

Keramické pracovní desky jsou také esteticky atraktivní. Díky moderním technologiím je možné na povrchu keramických desek vytvořit různé dekory, které napodobují nejen přírodní kameny, ale třeba i dřevěné dekory nebo různé textury z oblasti umění.

Keramika je tak skvělou volbou

pro ty, kteří chtějí mít ve své kuchyni unikátní design.

I keramickou desku můžete poškrábat

Ačkoliv jsou keramické desky velmi odolné, pozor na ostré čepele nožů, a to zejména těch keramických. Pokud byste například hluboce poškrábali povrch desky, těžko ji budete opravovat. Vyplatí se proto vždy používat při krájení ochrannou podložku. To ostatně platí i u jiných typů pracovních desek, nejen u těch z keramiky.

Keramické pracovní desky - cena

Cena keramických pracovních desek

se může lišit v závislosti na různých faktorech, jako je velikost desky, její tloušťka, design a značka. Na trhu je řada výrobců a je tedy z čeho vybírat. Namátkou můžeme zmínit ty nejznámější, jakými jsou Lapitec, Neolith a Dekton.

Keramické pracovní desky mají jistě svoji vysokou užitnou i estetickou hodnotu a tomu odpovídá i jejich cena. Ta se bude pohybovat od několika tisíc korun až po desetitisíce korun za běžný metr. Za tuto cenu však získáte vysoce kvalitní pracovní desku, která při správném zacházení vydrží na věky jako nová.
NAVŠTIVTE TAKÉ
StejkyBejky.cz